جایگزین پیام رسان تلگرام بعد از فیلترینگ تلگرام

چه برنامه هایی می توانند جایگزین تلگرام باشند؟

همانطور که می دانید تلگرام به این خاطر بین کاربران ایرانی محبوب شده است که اولا از سرعت بالایی در امر پیام رسانی و انتقال داده برخوردار است و ثانیا هم امنیت نسبتا خوبی را در امر پیام رسانی در اختیار کاربرانش قرار می دهد. پس با توجه به این موضوع، اپلیکیشن های جایگزین تلگرام ، اگر بخواهند به موقعیت کنونی تلگرام بعد از فیلتر شدن آن دست یابند، باید بتوانند این دو الزام را به خوبی برآورده سازند. یعنی در درجه اول سرعت بالا و در درجه دوم امنیت بالا. در ادامه چند برنامه را که می توانند جایگزین تلگرام شوند، معرفی خواهیم نمود.

برنامه سیگنال

شاید بتوان گفت بهترین برنامه جایگزین تلگرام ، برنامه سیگنال می باشد. این برنامه در مطالب قبلی همین وبسایت نیز بارها معرفی شده و همچنین لینک دانلود رایگان آن قرار داده شده است. برنامه سیگنال توانسته عنوان امن ترین برنامه پیام رسانی را از آن خود کند که این به خاطر قدرت بالای رمزنگاری و همچنین پروتکل های امنیتی بکار رفته در طراحی آن می باشد. از طرف دیگر این برنامه نیز شبیه به تلگرام، متن باز بوده و می توان برای آن نسخه های غیر رسمی فراوانی همچون تلگرام، ایجاد نمود. این برنامه نیز محیط کاربری شبیه به تلگرام دارا می باشد که از این لحاظ حس یک برنامه جدید را چندان به کاربر القا نخواهد کرد. با این حساب می توان گفت که بهترین برنامه جایگزین تلگرام ، مسنجر سیگنال خواهد بود.

اپلیکیشن سیگنال، بهترین جایگزین تلگرام

اپلیکیشن سیگنال، امن ترین برنامه پیام رسانی

واتس اپ

دومین برنامه ای که اگر تلگرام فیلتر شود می توان به آن مهاجرت کرد و آن را جایگزین تلگرام قرار داد، برنامه محبوب و معروف واتس اپ می باشد. این برنامه از درجه ی امنیتی بسیار بالایی همانند سیگنال و تلگرام برخوردار نمی باشد اما امنیت نسبتا خوبی را برخوردار است. صحت این موضوع را می توان از کاربران بسیار زیاد این برنامه در سطح جهان، دریافت کرد. علاوه بر تعداد زیاد کاربران که نشان از کارا بودن واتس اپ دارد، امکانات بی نظیر دیگری نیز در این اپلیکیشن موجود است که می توان آن را جایگزین خوبی برای تلگرام پنداشت. مقایسه تلگرام و واتس اپ در مطالبی پیش از این بیان شده است که علاقه مندان می توانند برای آشنایی بیشتر با واتس اپ به آن مراجعه نمایند.

جایگزین تلگرام

برنامه واتس اپ

اپلیکیشن لاین

لاین یکی از برنامه های محبوب و کاربر پسندی بود که با ظهور تلگرام به طور چشم گیری محبوبیت خود را از دست داد. شاید یکی از کسانی که از فیلتر شدن تلگرام خوشحال شود، طراحان اپلیکیشن لاین باشند. این برنامه به سبب سرعت بالای پیام رسانی و همچنین امکان برقراری تماس صوتی در ایران بسیار محبوب شده بود، اما به دلیل ظهور پر رنگ تلگرام و محبوبیت سریع آن در بین کاربران ایرانی، لاین کم کم جای خود را به تلگرام داد و فراموش شد. اما باید گفت اگر تلگرام فیلتر شود، به احتمال خیلی زیاد، لاین دوباره خواهد توانست محبوبیت خود را بدست آورده و جایگزین تلگرام شود.

جایگزین تلگرام

برنامه لاین

برنامه چت هایک

یکی دیگر از رقبای قدرتمند تلگرام، اپلیکیشن هایک (Hike) می باشد که می تواند پس از فیلتر شدن تلگرام جایگزین آن گردد. این برنامه هندی بوده و دارای طراحی و امکانات خوبی می باشد. هایک به راحتی می تواند جایگزین تلگرام گردد چراکه دارای امکاناتی نظیر چت مخفی، تماس صوتی، تماس صوتی گروهی، ساخت گروه، نوار زمان، اضافه کردن لوکیشن و بسیاری امکانات دیگر می باشد. همچنین اپلیکیشن هایک از سرعت خوبی نیز در امر پیام رسانی برخوردار است که همین موضوع سبب می شود که رقیب قدرتمندی برای تلگرام باشد. اما شاید بتوان بزرگترین ضعف این برنامه را عدم برخورداری از قابلیت متن باز بودن آن دانست که تا حدودی دست توسعه دهندگان را کوتاه می سازد.

جایگزین تلگرام

برنامه هایک، یک رقیب قدرتمند برای تلگرام

برنامه تیک توک (TicToc)

یکی دیگر از برنامه هایی که قادر است پس از فیلتر شدن، جایگزین تلگرام گردد، برنامه پیام رسان تیک توک می باشد. این برنامه نیز می تواند با سرعت بسیار بالایی اقدام به ارسال پیام های کاربران نموده و از طرفی همانند  تلگرام هیچ محدودیتی در سایز ارسال داده ندارد. از امکانات خوب برنامه تیک توک می توان به امکان ساخت استیکر، ساخت گروه و کانال، استفاده از آیدی، پخش ویدیو در خود برنامه و غیره اشاره نمود.

جایگزین تلگرام

برنامه تیک توک که امکانات خوبی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *